این جدیدترین ابزار در مجموعه ایست  که توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام برای امنیت بیشتر این پلتفورم اشتراک گذاری فیلم و عکس با بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر قرار داده است. کوین سیستروم، مدیر اجرایی، در نوشته ای در صفحه ایسنتاگرامی خود نوشت که عکس ها تنها بعد از اینکه یک کاربر از آن شکایت کرد، تار خواهند شد و یک تیم بررسی، اینکه محتوای مورد نظر به کاور هشدار نیاز دارد یا نه را ارزیابی می کند.

 

این تغییر بدین معنی است که احتمال کمتری وجود دارد که شما یک تجربه شگفت آور و ناخواسته در این اپلیکیشن داشته باشید.

نوشته سیستروم در روز پنجشنبه منتشر شد و به مورد و نوع خاصی از محتوای حساس اشاره نکرد، البته تعدادی عکس که این هشدار را دریافت کردند، هنوز هم در زمره دستور العمل ها و ضوابط اخلاقی فعلی قرار می گیرند. طی یک بیانیه ای، ایستاگرام گفته است که یکی از نمونه هایی که کاور هشدار دریافت می کند شامل گروه های مدافع حقوق حیوانات است که محتوایی را در شرایط تست حیوانی یا سوء استفاده از حیوان برملا می کند یا محتوایی که آگاهی برخی بحران های انسان دوستانه را در سراسر جهان (قحطی، تاثیر جنگ بر جامعه محلی) بالا می برد.

آپلود تصاویر بر روی اینستاگرام از طریق کامپیوتر ممکن شد

در حال حاضر، فیسبوک در قسمت به اشتراک گذاری تصاویر یک ابزار جدید تحت عنوان “Sensitive” قرار داده است تا تمام کاربران به اجبار نخواهند تصاویر را مشاهده کنند تا آن را گزارش کنند. بدین طریق، تنها کاربران مشخص و محدود قادر به مشاهده تصاویر “حساس” خواهند بود. این قابلیت جدید از هفته آینده در سراسر جهان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بیننده می تواند با کلیک بر روی عبارت “See Photo”  در پایین تصویر، کاور هشدار را حذف کرده و تصویر مورد نظر را ببیند. اینستاگرام همچنین یک گزینه احراز هویت دو مرحله ای نیز معرفی کرد که آن را می توانید در قسمت تنظیمات در آیکن چرخ دنده در صفحه پروفایل خود پیدا کنید.