قالب وردپرس درنا توس
خانه / social media marketing / حل مشکل پاک نشدن نشست های فعال یا Active Sessions تلگرام اندروید، آیفون و دسکتاپ

حل مشکل پاک نشدن نشست های فعال یا Active Sessions تلگرام اندروید، آیفون و دسکتاپ

نرم افزارها و سرویس های زیادی وجود دارند که شما می توانید به صورت همزمان در چند دستگاه مختلف استفاده کنید. یکی از نمونه های رایج کلاینت ایمیل شما است. به عنوان مثال شما قبلا به وسیله گوشی همراه خود وارد اکانت جیمیل خود شده اید و در همین زمان شما می توانید از طریق کامپیوتر از جیمیل استفاده کنید. مردم خواستار یک پیام رسان هستند که بتوانند به صورت همزمان در دستگاه های مختلف از آن استفاده کنند. شما از طریق این پیام رسان می توانید در دستگاه های مختلف و حتی در یک زمان مشابه پیام ارسال کنید.

یکی از برنامه های پیام رسان که چنین ویژگی را دارد پیام رسان تلگرام است. شما می توانید از تلگرام در دستگاه های مختلف استفاده کنید. به طور مثال می توانید تلگرام را روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کنید و حتی به طور همزمان از آن استفاده کنید. همانطور که می دانید در تلگرام پیام ها در محیط ابر خیره می شوند و روی گوشی شما ذخیره نمی شود. این پیام ها در تمام دستگاه هایی که در آن وارد شده اید همگام سازی می شود.

مشاهده نشست فعال در تلگرام

برای مشاهده اینکه شما در چند دستگاه، تلگرام را نصب و از آن استفاده می کنید به صورت زیر عمل می کنیم:

شما می توانید وارد settings برنامه تلگرام خود شوید. بعد گزینه privacy and security را انتخاب کنید.

در قسمت security گزینه Active Sessions را انتخاب کنید که معنی کلمه session نشست یا جلسه است. در اینجا شما می توانید تعداد دستگاه هایی که از تلگرام استفاده می کند را مشاهده کنید.

نحوه حذف نشست های فعال (Active Sessions) تلگرام

با این حال یکی از مشکلاتی که در اینجا وجود دارد مسئله امنیت است. به طور مثال ممکن است شما تلگرام را در موبایل و کامپیوتر خود نصب کرده باشید. اما با مشاهده قسمت Active Sessions شما به غیر از این دو دستگاه، دستگاه های دیگری را مشاهده کنید. این به این معناست که شخص دیگری از تلگرام شما استفاده می کند و می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. به همین خاطر شما باید این دستگاه ها را حذف کنید. برای حذف دستگاه ها از Active Sessions به صورت زیر عمل می کنیم :

روی دستگاهی که می خواهید حذف کنید تپ کنید و OK را انتخاب کنید.

اگر شما روی Terminate All Other Sessions تپ کنید می توانید تمام دستگاه هایی که در قسمت Active Sessions شما وجود دارد را حذف کنید البته دستگاهی که در حال حاضر از طریق آن به تلگرام متصل شده اید را حذف نمی کند.

مشکل حذف نشدن دستگاه (دیوایس) اکانت تلگرام و موبوگرام

در نسخه جدید تلگرام امکان دارد که با حذف دستگاه از Active Session با پیغام خطای For security reasons you can’t terminate older sessions within a few hours after connecting a new device مواجه شوید. معنی این پیغام این است که به دلایل امنیتی تا چند ساعت بعد از اتصال دستگاه جدید شما نمی توانید Session های قبلی را حذف کنید.

اگر توجه داشته باشید مشکل حذف نشدن نشست های فعال تلگرام یک مزیت حساب می شود چونکه در نسخه های قبلی تلگرام اگر یک شخص وارد اکانت تلگرام شما می شد خیلی راحت می توانست دستگاه های متصل را حذف کند.اما در نسخه جدید تلگرام دیگر این کار قابل انجام نیست و تلگرام وقتی که مطمئن شد دستگاهی که تازه متصل شده است تعلق به شما دارد و کسی از تلگرام شما سواستفاده نمی کند اجازه حذف دستگاه اکانت تلگرام را به شما می دهد. پس برای حل مشکل حذف نشدن دستگاه اکانت تلگرام شما باید چند ساعت منتظر بمانید.

درباره ی حانیه افراخته

مهندس افراخته فعال و مشاور در زمینه شبکه های اجتماعی

مطلب پیشنهادی

هک گسترده تلگرام در روزهای اخیر

بیانیه رسمی تلگرام درمورد هک این شبکه پیام رسان شاید در خبرها خوانده باشید که  میلیون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *