قالب وردپرس درنا توس
خانه / social media marketing / نقش تبلیغات در شبکه های اجتماعی

نقش تبلیغات در شبکه های اجتماعی

یک دقیقه از هر چهار دقیقه وقت گذرانی در اینترنت، در یک شبکه‌ی اجتماعی صرف می‌شود. فقط یک لحظه به این واقعیت فکر کنید، رقم فوق العاده‌ای برای مشتریان بالقوه‌ای است که کسب‌وکارها می‌توانند به خود جلب کنند و آنها را نشانه روند. نمی‌توان انکار کرد که هر تجارتی باید یاد بگیرد که تاکتیک‌های کوتاه مدتی را برای یک بازاریابی آنلاین مؤثر توسعه دهد و نیز برای تبلیغ کردن محصولات و خدمات خود بر یک راهبرد بلند مدت تمرکز کند

بسیاری از کسب وکارها قدرت بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ( social media marketing ) و تبلیغات در آن را به خوبی درک می کنند، اما گاهی برداشت های اشتباهی در مورد میزان اثربخشی فعالیت های بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد.

بازاریابی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

برای مثال بسیاری ازصاحبان کسب وکارها می دانند که پست گذاشتن های روزانه در صفحه های کسب وکارشان در شبکه های اجتماعی و تبلیغات در این شبکه ها، فروش را افزایش می دهد. اما یک باور اشتباه وجود دارد آن هم این است که عده ای فکر می کنند می توان افزایش فروش از طریق شبکه های اجتماعی را ضمانت کرد. برای مثال ضمانت نرخ بازگشت سرمایه ای ( ROI ) برابر با ۳۸% برای بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی تعیین کنند!

Related image

 هیچ ضمانتی در بازاریابی و تبلیغات از طریق رسانه های اجتماعی وجود ندارد.

حقیقت این است که هیچ کس نمی تواند میزان مشخصی ROI را برای بازاریابی و تبلیغات در رسانه های مختلف اجتماعی همانند Facebook ،Yellow pages، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی و … را ضمانت کند.

تنها چیزی که به اثبات رسیده، این است که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی برای شرکت ها مفیدند. بازاریابان تنها می توانند قول بدهند که با صفحات طرفداران شان در تعامل باشند و مخاطبان جدیدی را نیز جذب کنند، تبلیغات هدفمندی را به نمایش بگذارند که بیشترین مخاطب را برای شرکت جذب کند. و تمامی این کارها را با هزینه ای بسیار کمتر از تبلیغات به روش سنتی انجام دهند.

تحقیقات نشان می دهد بازاریابی اینترنتی از طریق رسانه های اجتماعی مخاطبان را ۳ برابر بیشترجذب می کند و هزینه های تبلیغات در آن ۶۲% کمتر از هزینه های تبلیغات به روش سنتی است ( Source HubSpot ).

مشتریان واقعی، نتایج واقعی

میزان موفقیت برنامه های بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی هنوز به طور دقیق قابل اندازه گیری نیست ولی آن چیزی که شاهدش هستیم این است که آثار بسیار خوبی بر جذب مخاطب داشته است. حتی فعالیتهای بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی با بودجه کم  نیز موفق بوده اند.

برای مثال :

یک شرکت خدماتی ارائه سرویس به کودکان معلول، یک برنامه تبلیغاتی در Facebook را با بودجه ۶۰ هزار تومان در روز اجرا کرد. بعد از یک ماه، تبلیغ بیش از ۲۰۰ هزار بار دیده شده و بیش از ۵۰۰ بار لینک وب سایت شرکت کلیک شده است. آن ها همچنین روزانه حدود ۷۰۰۰ بار بازدید از صفحات وب سایت شان داشته اند. مردم تبلیغات و پست های این شرکت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و این سبب شد افراد جدیدی از وب سایت شرکت دیدن کنند. این تاثیر به اندازه تاثیر سئو ( SEO ) برای وب سایت مفید بود.

بعد از گذشت هفته اول این شرکت تماسی از سوی مردم برای ارائه خدمت دریافت نکرد چرا که فرآیند ثبت نام در سایت طولانی بود ولی بعد از گذشت سه هفته، شرکت مشتریان زیادی را جذب کرد و ( ROI ) نرخ بازگشت سرمایه تبلیغات انجام شده شرکت افزایش یافت.

نکته قابل توجه این است که تبلیغات در Facebook  و دیگر شبکه های اجتماعی از طریق هدایت مخاطبان به وب سایت شرکت و دیگر صفحات فرود ( landing page ) سبب جذب مخاطب و در نهایت افزایش فروش می شود.

Facebook و دیگر شبکه های اجتماعی ابزارهای جدیدی در بازاریابی هستند. از این رو صاحبان کسب وکار باید در ایده های بازاریابی سنتی خود تجدید نظر کنند و با چگونگی فعالیت های بازاریابی اینترنتی آشنا شوند. آنان باید بدانند که این پلتفرم ها واقعاً چگونه عمل می کنند و چگونه می توان از آن ها استفاده کرد و مهم تر از همه این که از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار بازاریابی اینترنتی باید انتظار چه چیزی را داشت.

بر اساس گزارش صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی سال ۲۰۱۵ که از سوی شرکت رسانه‌ای سوشیال اگزمینر (Social Examiner) منتشر شد و ۳۷۰۰ بازاریاب را در سراسر جهان مورد پیمایش قرار داده بود، تقریباً تمامی پاسخگویان (۹۶ درصد) گفتند که از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

اهمیت برخورداری از یک راهبرد به خوبی تدوین شده برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از این واقعیت آشکار می‌شود که ۹۲ درصد از افرادی که مورد پیمایش قرار گرفته بودند اذعان کردند که بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را به عنوان عنصری مهم برای رشد کسب‌وکار به حساب می‌آورند. این آمار سال به سال در حال رشد است.

جان سالم به در بردن از تجارت در دنیایی که امروزه تکنولوژی آن را به پیش می‌راند، به توانایی یک سازمان برای شناسایی، جلب کردن و نگه داشتن مشتریانی وابسته است که تقاضاهایشان به سرعت تغییر می‌کند.

چگونه در شبکه‏ های اجتماعی تبلیغات کنیم

فرقی نمی‌کند که شما در تجارت کوچکی مشغول باشید یا یک سازمان چند ملیتی با دامنه‌ی دسترسی جهانی هستید، سریع‌ترین راه برای دسترسی به مشتریان، تدوین و توسعه‌ی یک راهبرد مؤثر در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است.

ویدئو یک ابزار مهم در بازاریابی است، به طوری که ۵۷ درصد از بازاریاب‌ها از ویدئو در بازاریابی خود استفاده می‌کنند و بر اساس گزارش سوشیال اگزمینر، ۷۲ درصد بازاریاب‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا استفاده‌ی خود از تکنیک‌های بازاریابی مبتنی بر ویدئو را افزایش دهند.

Related image

تبلیغات در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام به رشد خود ادامه می‌دهد و کسب‌وکارها هم برای بهره بردن از فواید آن درحال ملحق شدن به این اپلیکیشن شگفت‌انگیز هستند. اگر با تعجب از خودتان می­پرسید که آیا تجارت شما باید در اینستاگرام باشد یا خیر، بدانید که راه درستی را در پیش گرفته‌اید. این را می‌گوییم چون دلایل این کار، کمی پیچیده‌تر از آنچیزی هستند که ممکن است فکر کنید.

بر اساس تحقیقی از سوی شرکت تحقیقات بازار فارستر (Forrester)، اینستاگرام در مقایسه با فیسبوک یا توئیتر، از سطوح فوق‌العاده بالاتری (۴۰۰ درصد) در تعاملات کاربر- برند برخوردار است.

تبلیغات در تلگرام

تلگرام محبوب ترین برنامه ارتباطات در ایران است و هم اکنون راه اندازی و پربازدید کردن یک کانال تلگرام میتواند یافتن مشتریان جدید و ارتباط با مشتریان قدیمی را برای شما راحت تر و موثر تر کند .

تبلیغات در گوگل پلاس

گوگل پلاس یکی از مکان های درجه یک برای ساختن جلوه برند است. گوگل از اطلاعات کار شما استفاده می کند تا ارزش وب را در بسته های دانش و شاخص بندی کلان مشخص نماید. هرچه پروفایل گوگل پلاستان بهتر باشد، برندتان به طور طبیعی بهتر در سرتاسر اینترنت برجسته و منتشر خواهد شد.

تبلیغات در فیسبوک

شما نباید مخاطبان خود را حدس بزنید. جنسیت آن ها، سن، موقعیت، کار، دوستان و خیلی بشتر از این ها برای شما فراهم شده است. فهمیدن هدف جمعیت شناختی هرگز آسان نیست.

تصدیق نظیر می تواند باعث یک تبدیل ثابت شود. ۷۵% از افراد ۱۸ تا ۲۶ سال در شبکه های اجتماعی هنگام تصمیم گیری برای یک محصول از پیشنهادات استفاده می کنند.

وفاداری به نام تجاری را پرورش می دهد. ۷۱% مشتریان بیشتر دوست دارند تصمیمات خرید را بر اساس آنچه در مورد نام های تجاری در شبکه های اجتماعی کشف می کنند انجام دهند. رسانه ی اجتماعی فرصتی است که مشتریان مادام العمر ایجاد کنیم.

تبلیغات در توییتر

توییتر یک پلت فرم خارق العاده برای بازاریابی است. با دم دست بودنش و خروجی عظیمش، توییتر می تواند سطح ترافیک ارجاعی بالایی تولید کند، مثل معروف کردن برند و جریان های اجتماعی بدون وقفه.

Related image

تبلیغات در لنیکدین

linkedIn رایگان است ولی در عین حال به شما فرصت های خارق العاده بازاریابی می دهد. بسیاری از متخصصین از linkedIn بعنوان یک ابزار رسانه های اجتماعی که فقط رزومه شان را در آن قرار دهند نگاه می کنند و نه بیشتر. linkedIn خیلی بیشتر از یک رزومه آنلاین است. من از linkedIn برای نشر محتوا، ارتباط با افراد قدرتمند، و ساختن یک گروه بازاریابی با هزاران عضو استفاده کرده ام. همه این کارها بدون یک دلار خرج بوده است، اما حرکت صعودی بازاریابی باورنکردنی بوده است.

 

درباره ی تبلیغات انبوه تلگرام نرم افزار تبلیغات در گروه های تلگرام

تبلیغات در تلگرام نرم افزار تبلیغات در گروه های تلگرام تبلیغات در گروه های تبلیغات انبوه

مطلب پیشنهادی

هک گسترده تلگرام در روزهای اخیر

بیانیه رسمی تلگرام درمورد هک این شبکه پیام رسان شاید در خبرها خوانده باشید که  میلیون …

89 دیدگاه

 1. در یک کلام،عالیییی هست

 2. امروزه تعداد کاربران شبکه های اجتماعی و متوسط زمانی که در شبکه های اجتماعی صرف میشود بسیار بالاست. پس ما میتوانیم برای بالابردن فروش در کسب و کارمان از این فرصت خوب استفاده کنیم.

 3. واقعا هیچ ضمانتی نیست که صد در صد تضمین کنه که تبلیغات در شبکه های اجتماعی جوابگو هست اما فقط میتونیم بگیم مفید هستن و درصد شانس بالایی دارن.
  ممنون از مقالات خوبتون

 4. نرم افزار تبلیغ تلگرام رو چطور میشه تهیه کرد

 5. این روزها اهمیت شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره ی ما چیزی غیرقابل انکار هست.
  پس باید از این فرصت طلایی به خوبی بهره بگیریم.

 6. لطفا ارسال تبلیغ در گروه های تلگرام رو اموزش بدین

 7. بحث تبلیغات در هر عرصه ای بحثی انکارنشدنی است. همیشه هر وقت کسب و کاری بوده تبلیغاتی هم وجود داشته.
  پس چه بهتر که از این فرصت خوب در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم.

 8. شبکه های اجتماعی خیلی داره پیشرفت میکنه،و نمیشه این رو نقض کرد

 9. مطلبی با گفتار بسیار قشنگی بود خیلی ممنون

 10. از اونجایی که نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات انکار نشدنی هست، استفاده از نرم افزار ارسال انبوه تلگرام استفاده ی کاملا به جا و مناسبی هست.

 11. خیلی مفید بود ،از مقاله های دیگه هم بازدید کردم اوناهم عالی بودن

 12. به نظر من نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات پررنگ تر از نقش تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

 13. تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار کم هزینه تر از تبلیغات سنتی است. و از طرفی بازدهی بالاتری نیز دارد.

 14. تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نه تنها برای شرکت ها بلکه برای افراد هم بسیار مفید و کارآمد است.

 15. نرم افزار ارسال انبوه تلگرام، نقش بسیار پررنگی در تبلیغات در شبکه های اجتماعی دارد. واقعا عالیه.

 16. هنگام فیلترینگ تلگرام همه متوجه شدند که تبلیغات در شبکه های اجتماعی از چه اهمیتی برخوردار است.

 17. یکی از معایب تبلیغات در تلگرام یا هر شبکه اجتماعی این هست که هیچ ضمانتی برای جواب دادن تبلیغ وجود نداره و این خیلی میتونه باعث از دست رفتن وقت و هزینه بشه.

  • حانیه افراخته

   ممنون از نظرشما دوست عزیز
   اما اگر این تبلیغات بصورت هدفمند باشدبازدهی بالایی داره و وقت و زمانتم هدر نمیشه

 18. اولین جمله این مطاب خیلی توجه منو به خودش جلب کرد، واقعا درسته اگه بخوایم حداقل 1 ساعت داخل اینترنت گشت و گذار انجام بدیم ، صدها تبلیغ خواهیم دید

 19. تبلیغات در دنیای مجازی به دلیل بازخورد عالی جای تبلیغات در دنیای واقعی را گرفته است و تاثبر بسیاری در تبلیغات گذاشته است

  • حانیه افراخته

   بله واگر این تبلیغات بصورت هدفمند انجام شود بسیار بازدهی خواهد داشت
   امیداست که نرم افزار تبلیغات تلگرام در حیطه کاری شما سودمند واقع شده باشد.

 20. به جای بررسی نقش تبلیغات در شبکه های اجتماعی باید نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات را بررسی کنیم. شبکه های اجتماعی باعث تغییرات شگرفی در تبلیغات شده اند.

 21. بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در روند کسب درامد مادارند.

  • ممنون از نظراتتون
   امیدوارم نرم افزارارسال تبلیغات تلگرام و پکیج های ما نیز برای پیشرفت هر چه بیشتر شما مفید واقع شده باشد.

 22. بازاریابان صرفا باید تبلیغات محرکی را در صفحات اجتماعی خود قرار دهند تا مشتری جذب کنند اما اینکه آنها نمیتوانند صد در صد ضمانت کنند که این تبلیغ موثر خواهد بود یا خیر کمی جای تامل دارد….

 23. بازاریابان صرفا باید تبلیغات محرکی را در صفحات اجتماعی خود قرار دهند تا مشتری جذب کنند اما اینکه آنها نمیتوانند صد در صد ضمانت کنند که این تبلیغ موثر خواهد بود یا خیر کمی جای تامل دارد…

 24. طبیعی هست، تبلیغات واقعا تاثیر زیادی درشبه های اجتماعی دارند و نمیشه اینو انکار کرد

 25. امروزه بستر مناسبی برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی فراهم شده است پس با تبلیغات انبوه در تلگرام میتوان به آن دست پیدا کرد

 26. امروزه بستر مناسبی برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی فراهم شده و میتوان با تبلیغات رایگان در شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را بخوبی در معرض دید افراد قرار داد

 27. تبلیغات واقعا،تاثیر زیادی در شبکه های مجازی دارند

 28. تنها چیزی که به اثبات رسیده، این است که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی برای شرکت ها مفیدند.

 29. بنظر بنده تنها چیزی که به فعلا ثابت شده، این است که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی برای شرکت ها مفیدند.و می توانند مانور بدهند

 30. تبلیغ در شبکه های اجتماعی بسیار موثر و به صرفه تر است.

 31. بسیاری از کسب وکارها قدرت بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ( social media marketing ) و تبلیغات در آن را به خوبی درک می کنند، اما گاهی برداشت های اشتباهی در مورد میزان اثربخشی فعالیت های بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد.

 32. تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار موثر و کاربردی هستن به دلیل اینکه در مدت خیلی کوتاهی کاربران زیادی را جذب کردن.

 33. میزان موفقیت برنامه های بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی هنوز به طور دقیق قابل اندازه گیری نیست ولی آن چیزی که شاهدش هستیم این است که آثار بسیار خوبی بر جذب مخاطب داشته است

 34. بنظرم شبکه های اجتماعی فرصت خوبی رو به ادم میده تادرمورد کسب و کارش توضیح بده و تبلیغ بکنه.

 35. تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار موثر و کاربردی در کسب و کار ماست به شرطی که بطور مداوم ادامه داشته باشد.

 36. تبلیغات نقش بسیار موثری در پیشرفت شبکه های اجتماعی داره ،‌البته نظر من اینه

 37. امروزه یکی ازبهترین روشها برای تبلیغات،تبلیغات درشبکه های اجتماعی میباشد.

 38. پست گذاشتن های روزانه در صفحه های کسب وکارمان در شبکه های اجتماعی و تبلیغات در این شبکه ها، فروش را افزایش می دهد

  • دقیقا به همین صورته
   تشکر از توجه و دقت شما
   امیدوارم از نرم افزار و پکیج های سایت بهترینن بهره نسیبتان شده باشد

 39. امروزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی باعث پیشرفت در کسب و کارما خواهدشد.

 40. باوجود شبکه های اجتماعی با این تعداد کاربر و این میزان محبوبیت در حال حاضر،بهترین روش جذب مشتری تبلیغ کسب و کار در شبکه های اجتماعی میباشد.

 41. میزان موفقیت برنامه های بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی هنوز به طور دقیق قابل اندازه گیری نیست ولی آن چیزی که شاهدش هستیم این است که آثار بسیار خوبی بر جذب مخاطب داشته است.

 42. تبلیغات برای پیشرفت یک کسب و کار بسیارمهم و واجب هستش مخصوصا درشبکه های اجتماعی.

 43. تبلیغات هدفمندی بیشترین مخاطب را برای کسب و کارمان جذب می کند

 44. تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار مهم و ضروری به حساب میان،امروزه باتوجه پیشرفت کسب و کار ها احتیاج به چنین تبلیغاتی نیز داریم.

 45. درشبکه های اجتماعی تبلیغات ازنقش بسیاربالایی برخورداراست وماباتبلیغات کردن می توانیم که پیشرفت کنیم.

 46. شبکه های اجتماعی این فرصت رو به ما دادن تا ر کسب و کار خود پیشرفت کنیم و بدون نیاز به سرمایه و به روشی سریع و موثر تبلیغات کنیم.

  • دقیقا به همین صورته

   تشکر از توجه و دقت شما
   امیدوارم که نرم افزار ارسال تبلیغات تلگرام و پکیج های ما براتون سودمند واقع شده باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *