قالب وردپرس درنا توس
خانه / social media marketing / ترس از شکست خوردن در کسب وکار را برای همیشه کنار بگذارید

ترس از شکست خوردن در کسب وکار را برای همیشه کنار بگذارید

شکست احساس عجیبی است که انسان ها بیش از هرچیزی در زندگی از آن واهمه دارند. طبق تحقیقات صورت گرفته ترس از شکست خوردن در کسب وکار و ناتوانی در رسیدن به اهداف آینده مهم ترین ترسی است که افراد در زندگی با آن رو به رو می شوند.

ترسی فراتر و عمیق تر نسبت به واهمه از بلایای طبیعی و رخدادهایی که ممکن است انسان را درگیر خود کند.

طبق ۴ قانون طلایی برای کسب وکار ریسک پذیری یا کنار گذاشتن ترس از شکست خوردن از مهم ترین شاخصه های موفقیت است.

جی بلیک، از بنیانگذاران برنامه آموزشی توسعه  حرفه ای گوگل، تا به حال به حدود ۱۰۰۰ نفر در جهت رونق کسب و کار خود مشاوره داده است و اعتقاد دارد رمز  رسیدن به اهداف اصلی انسان ها در زندگی غلبه بر ترس از شکست خوردن می باشد.

چه قصد راه اندازی کسب وکار جدیدی را داشته باشید و یا این که تصمیم به تغییر شیوه فعلی خود داشته باشید تنها کافی است به یک سوال اساسی پاسخ دهید:

چه چیزی می تواند به منزله شکست واقعی در زندگی شما باشد؟

مطالعه مطلب امروز هات اپ نیوز فرصت مناسبی برای غلبه بر واهمه از شکست خوردن است و مطالعه آن را به آن دسته از کسانی که ترس از شکست خوردن در کسب وکار، مانع پیشرفت و توسعه اهداف آن ها شده است، توصیه می کنیم.

نکاتی برای مقابله با ترس از شکست خوردن در کسب وکار و شبکه های اجتماعی

how to forget about any career-related fear

چرا کسب و کارها باید بازاریابی در تلگرام را جدی بگیرند؟

جی بلیک مصاحبه جالبی با شبکه CNBC برای مقابله با ترس از شکست خوردن در کسب وکار انجام داده است.

همان طور که گفته شد اولین راه برای مقابله با این ترس این است که تنها به یک سوال پاسخ دهید: ترس واقعی در زندگی شما چه معنایی دارد؟ معنای شکست چیست؟

معنای شکست واقعی از زبان جی بلیک

جی بلیک می گوید: برای برخی شکست اصلی در زندگی زمانی رخ می دهد که با ناتوانی مالی رو به رو شوند.

در صورتی که شکست واقعی در زندگی شما به این شکل معنا می شود بهتر است قبل از این که ریسک های بزرگی انجام دهید و خطر کنید گام های ساده ای را در کنار هدف خود طی کنید.

این گام ها را به عنوان یک پروژه آزمایشی در نظر بگیرید. به وسیله این پروژه متوجه خواهید شد که آیا می توانید به اهداف بزرگ تری در آینده دست یابید یا خیر.

ترس از شکست خوردن در کسب وکار

 شما شکست نخورده اید!

شاید پاسخ به سوالی که توسط جی بلک طرح شده است دشوار باشد. شکست جنبه های زیادی دارد و در یک عبارت قابل توصیف نیست.

پس بهترین راه برای غلبه بر ترس از شکست خوردن در کسب وکار این است که بدانید چه چیزی ترس محسوب نمی شود.

فراموش نکنید که :

تردید در امور و عدم قطعیت

قدم گذاشتن در راه جدیدی که آن را نمی شناسید

انجام نشدن امور به نحوی که دلخواه شما است

تصمیم گیری های اشتباه

رد شدن توسط مشتریان

استقبال ناچیز از طرح های شما

و…

شکست نیست!

تنها بخشی از تجربیات انسان است که اگرچه منفی به نظر می رسند، می توان با کارتیمی برای موفقیتبیشتر  و بهره مندی از دیدگاه همکارانتان آن ها را به بهترین تجربه زندگیتان تبدیل کنید.

 

 

ترس از شکست خوردن در کسب وکار

 

بر ترسهای کارآفرینی این گونه غلبه کنید 

چه میزان فعالیت روی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار ها کافی است؟

کارآفرینی دنیای پر مخاطره ای است. از شروع تولد شرکت و در زمان رشد کسب و کار، و همچنین وقتی که شرکت شما به ثبات رسید و نیروی لازم برای پیشرفت همیشگی به‌دست آورد، با انواع و اقسام مشکلات و ریسک‌های بزرگ روبرو خواهیدشد. به دلیل همین ترسهای کارآفرینی است که بسیاری از افراد بااستعداد قید آن را می زنند. اگر می‌خواهید کارآفرین و صاحب کسب و کار موفقی باشید، بایدنخست بپذیرید که این ترسها طبیعی است. وقتی قبول کردید که بسیاری از افراد دیگر نیز همین ترسها را تجربه می کنند، واقع بینانه تر می توانید دل ترسها را بشکافید و راه خود را ادامه دهید.

تقریباً تمامی کارآفرینان در ابتدای راه این ۵ ترس مشترک را تجربه می کنند:

۱. کابوس صدای خوردن کفگیر به ته دیگ! (شبکه های اجتماعی)

ترسهای کارآفرینی

اقداماتی مانند نوشتن طرح کسب و کار می تواند تا حد زیادی مانع از اتمام ذخیره مالی تان شود.

سرمایه یکی از مهم ترین نگرانی های کارآفرینان است، بی دلیل هم نیست. در ابتدای کارآفرینی پول و سرمایه‌ی لازم است! بعضی کسب و کارها را می توان با سرمایه بسیار اندک شروع کرد و بعضی دیگر از همان ابتدا هزینه های زیادی دارند. معمولاً هم این سرمایه از پس‌انداز خود کارآفرین، اطرافیانش و یا با وام بانکی تامین می‌شود. چاره کار این است که طرح کسب و کاردقیق و واقع بینانه، و حتی بدبینانه، بنویسید. مشورت کردن با افراد باتجربه در زمینه کسب و کار نیز به شما کمک می کند بخش اعظمی از هزینه های خود را درست پیش بینی کنید.

۲. کارآفرینان شاخ و دم ندارند!

یکی دیگر از ترسهای کارآفرینی این است که افراد فکر می کنند کارآفرینان موفق انسانهایی کاملاً متفاوت و با ویژگیهایی دست نیافتنی هستند. بسیاری از جوانان دوست دارند کارآفرینی کنند. سرمایه کافی را هم دارند. اما خود را در حد و اندازه ای نمی بینند که نام کارآفرین بگیرند. اولاً این که شما قرار نیست خود را با کله گنده های دنیای کارآفرینی مقایسه کنید. البته آنها هم روزی مثل همه ما بودند. اما رعایت اصولی آنها را به موفقیت رسانید. پس اگر از کارآفرین شدن می ترسید، خود را با کسب و کارهای موفق و کوچک مقایسه کنید.

ثانیاً کارآفرینی یک روند است و نه یک اتفاق. یعنی در این مسیر مدام اشتباه می کنید و تجربه کسب می کنید اما به مرور زمان پخته تر و بالغ تر می شوید.

۳.  ترس از شکست یعنی تن دادن به آب باریکه

در کارآفرینی و جهان کسب و کار برخی از شکست‌ها کوچک‌ هستند، مانند بی‌ثمر بودن کمپین بازاریابی ایمیلی یا خطاهای سیستمی که پس از آغاز کار متوجه آن می‌شوید، و بعضی از شکست‌ها بزرگ، مانند ورشکسته شدن و از بین رفتن کسب و کار. ترس از شکست گاهی بر همه‌ غلبه می‌کند.

شکست شما را به عقب می‌کشد، درست. اما ترس از شکست و تسلیم شدن در برابر این ترس همچون باتلاقی شما را به درون خود می کشد. فقط در حالتی می‌توانید شکست را انتهای راه بدانید که خود شما به این موضوع ایمان داشته باشید. در غیر اینصورت، شکست فقط نقطه‌ ای موقتی در مسیری طولانی به سمت مقصد است. کارآفرینان موفقی که می بینی نیز تمامی این شکست ها را پشت سر گذاشته اند که به موفقیت رسیده اند.

۴. از غرق شدن در مشغله ها می ترسی؟

ترسهای کارآفرینیهیچ‌ فردی به این دلیل که کارآفرینی آسان است آن را انتخاب نمی‌کند. اشخاص کارآفرینی را انتخاب می‌کنند زیرا چالشی است که در طول مسیر خود پاداش‌های زیادی را به ‌همراه دارد. اگر می‌خواهید وارد جهان کارآفرینی شوید، فقط چون شنیده‌اید کارآفرینی روشی سریع برای پولدار شدن است، قدم از قدم برندارید! کارآفرینی پر از موانع، استرس و کار و تلاش بسیار است.

آری، گهگاه برایتان پیش خواهد آمد که احساس کنید در میان مشغله ها و مشکلات در حال غرق شدن اید و کنترلی بر اوضاع ندارید. اما وقتی با مشکلات یکی یکی برخورد کنید دوباره می توانید بر شرایط تسلط پیدا کنید. برای هر مسئله ای راه‌حلی وجود دارد و کنترل امور در دستان  شماست: اگر با چالش های مالی زیادی روبرو هستید، می‌توان یک مشاور مالی استخدام کرده، اگر توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن یا وب سایت شما آن نتایجی که مورد نظرتان بوده را بدست نیاورده می‌توانید یک توسعه‌ دهنده‌ی دیگر استخدام کنید، اگر بازاریابی با نتایج مد نظرتان فاصله دارد می‌توانید مسئول بازاریابی راه اندازی خود را تغییر دهید یا از روش‌های دیگری استفاده کنید.

خلاصه این که در قیاس با گذشته حجم کارهایتان ممکن است افزایش یافته، ولی به‌یاد داشته باشید که شما به عنوان کارآفرین و صاحب کسب و کار خود، کنترل سرنوشتتان و کسب و کارتان را در دست دارید.

۵. نکند اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد؟

از اسمش پیداست: کسی انتظارش را ندارد. و وقتی منتظرش نیستیم، آماده شدن برایش غیرممکن است. غالبا کسب و کارهای نو و کوچک، ابتدای کار وقتی که با یک طرح کسب و کار، کمی پول و شاید یک شریک تجاری یا یک مربی و مشاور، کارآفرینی را آغاز میکنند، هیچ ذهنیتی از اینکه در پایان سال اول چه اتفاقاتی رخ میدهد را نخواهند داشت. برای خیلی از کارآفرینان این ذهنیت هیجان‌انگیز، اما ترسناک است.

کارآفرینی شغل نیست، یک مدل زندگی‌ست. انتخاب می‌کنید که در این نقش باشید زیرا ریسک‌پذیر و مشتاق هستید، به سختی کار می‌کنید و تفکر کسب و کاری خود را باور دارید. این چهار کیفیت کافی است تا بر هر مانعی که در مسیر شما قرار می‌گیرد، حتی موانع نامعلوم‌، فائق آیید.

کارآفرینی فقط برای افراد نترس نیست، بلکه برای افرادی مناسب است که به اندازه کافی آمادگی و نیرو یادگیری از ترس‌هایشان را دارند و می‌توانند از آنها بگذرند. به جای پرهیز از ترس‌ خود، آنها را قبول کنند و از آنها به‌عنوان انگیزه‌ی یادگیری بیشتر از کسب و کار خود و جلوگیری از رخداد اتفاقات مدیریتی ناگوار استفاده کنند.

منابع: هات اپ نیوز , دفتر شما

درباره ی تبلیغات انبوه تلگرام نرم افزار تبلیغات در گروه های تلگرام

تبلیغات در تلگرام نرم افزار تبلیغات در گروه های تلگرام تبلیغات در گروه های تبلیغات انبوه

مطلب پیشنهادی

هک گسترده تلگرام در روزهای اخیر

بیانیه رسمی تلگرام درمورد هک این شبکه پیام رسان شاید در خبرها خوانده باشید که  میلیون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *