قالب وردپرس درنا توس
خانه / social media marketing / خواندن پیام های دریافتی بدون اینکه تیک بخورن

خواندن پیام های دریافتی بدون اینکه تیک بخورن

در تکنولوژی SMS، امکان Delivery وجود دارد. یعنی وقتی پیام کوتاه ارسال میکنیم و به گوشی مخاطب میرسد، ما متوجه میشویم که پیام Deliverr شده است (معمولا با ظاهر شدن یک تیک در کنار پیام ارسالی)

اما هرگز متوجه نخواهیم شد که آیا مخاطب پیام ما را دیده است یا خیر. فقط میدانیم که پیام در موبایل او دریافت شده است.

اما در برنامه های جدید پیام رسان (مثل تلگرام و واتس اپ) حالت دیگری هم وجود دارد. و آن حالت “دیده شده” یا همان Seen است. یعنی وقتی پیام را ارسال میکنیم و در موبایل مخاطب دریافت میشود، یک تیک میخورد. یعنی پیام ارسال شده و به پروفایل مخاطب هم رسیده است. حالا اگر مخاطب نرم افزار خود را باز کند و پیام ارسالی ما را ببیند، یک تیک دیگر هم میخورد (میشود 2 تیک)

یعنی پیام ما توسط مخاطب دیده شده است (Seen)

اما در این مطلب میخوایم یک ترفند خاص تلگرام به شما آموزش بدهیم. پیام هایی که از یک شخص خاص در تلگرام دریافت کرده اید را بخوانید، بدون اینکه وی متوجه شود. یعنی شما پیام را میخوانید، ولی فرستنده همان 1 تیک را خواهد دید و تصور میکند که شما هنوز پیام را ندیده اید!

روش اول :

نگاه کردن مخفیانه پیام ها در تلگرام
  • بعد از باز کردن تلگرام خود ، Setting را انتخاب کنید و بعد روی Notification and Sounds را بزنید و بعد هم گزینه Popup Notification را انتخاب کنید.
  • در این صفحه ای که وارد می شوید 4 گزینه وجود دارد که با انتخاب گزینه  Only Screen On یا Always show popup قسمت اصلی این ترفند مخفی را رفته اید .
دیدن پیام ها به صورت پاپ آپ روی صفحه نمایش گوشی
دیدن پیام ها ب صورا پاپ آپ روی صفحه نمایش گوشی
  • بعد از انتخاب یکی از این گزینه ها ، بعد از اینکه پیامی برای شما ارسال شود، روی صفحه نمایش گوشی تان پاپ آپی نشان داده میشود که می توانید پیام را بدون اینکه تیک دوم کنار آن بخورد ببینید و فقط در صورتی کنار پیام تیک میخورد که به پیام پاسخ دهید.

روش دوم :

وقتی پیام جدیدی دریافت میکنید، نوتیفیکیشن آن برای شما ظاهر میشود. یا اینکه میتوانید تلگرام را باز کنید و ببینید پیام جدیدی وجود دارد یا خیر. اگر پیام جدیدی وجود داشته باشد، هنوز برای فرستنده در حالت Seen (دو تیک سبز) نیست. چون شما هنوز آن را باز نکرده اید.

حالا اینترنت موبایل خود را قطع کنید. تلگرام را باز کنید و پیام ها را بخوانید. چون اینترنت قطع است، تلگرام نمیتواند تغییر وضعیت پیام خوانده شده را به سرور تلگرام ارسال کند. بنابر این پیام شما هنوز در حالت “دیده نشده” است.

بعد از اینکه پیام ها را خواندید، همه آنها را پاک کنید. و حالا اینترنت را وصل کنید. مخاطب مورد نظر هرگز متوجه خوانده شدن پیام ها نخواهد شد!

این روش برای واتس اپ و برنامه های مشابه هم قابل استفاده است.

 

درباره ی حانیه افراخته

مهندس افراخته فعال و مشاور در زمینه شبکه های اجتماعی

مطلب پیشنهادی

هک گسترده تلگرام در روزهای اخیر

بیانیه رسمی تلگرام درمورد هک این شبکه پیام رسان شاید در خبرها خوانده باشید که  میلیون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *