یکی از مهم ترین مواردی که کاربران به هنگام خرید پنل اس ام اس به آن توجه میکنند ارزان بودن پنل اس ام اس مورد نظر است و دلیل اصلی آن هم اینست که شرکت های بسیار زیادی در زمینه فروش پنل اس ام اس فعالیت میکنند که قیمت فروش پنل اس ام اس در این شرکت ها کاملا متفاوت است  و هر کاربر تلاش میکند  مناسبترین پنل را با کمترین قیمت خریداری کند. در این مطلب نکاتی مفید برای نحوه خرید پنل اس ام اس ارزان را بازگو خواهیم کرد. همانطور که میدانید هیچ تعرفه مصوبی برای فروش خدمات اینترنتی از جمله سامانه های پیام کوتاه وجود ندارد و هر شرکت با توجه به سیاست های کاری و رونق بازار کار خویش پنل های مختلف را قیمت گذاری کرده و برای فروش گذاشته است که این مسئله باعث شده تا تقریبا قیمت پنل های هیچکدام از شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی شبیه هم نباشد. پس هر کاربری که قصد خرید سامانه پیامک دارد باید بسیار هوشیارانه شرکت و پنل موررد نظر را انتخاب کند و در این انتخاب به نکاتی توجه کند.

امکانات پنل اس ام اس مورد نظر

اولین نکته ای که باید بررسی شود اینست که پنل مورد نظر چه امکاناتی دارد؟ آیا این پنل با وجود ارزان بودن نیازهای شما را برآورد خواهد کرد؟ البته در مورد امکانات فقط امکانات کاربردی را در نظر بگیرید و از در نظر گرفتن امکانات غیر ضروری خودداری کنید در غیر اینصورت مجبور خواهید بود که یک پنل گران قیمت را انتخاب کنید زیرا شرکت ها برخی از امکانات را فقط برای پلن های ویژه فعال میکنند.

تعرفه ارسال پیامک ارزان

آنچه که مسلم است پنل های ارزان قیمت نسبت به پنل های گرانتر تعرفه ارسال بالاتری خواهند داشت و شما باید این تفاوت را در نظر بگیرید. البته اگر تعداد ارسال های شما بسیار زیاد نیست این مورد مهم نخواهد بود با این حال سعی کنید از شرکتی پنل بگیرید که کمترین نرخ ارسال را دارد. ولی اگر تعداد ارسال بسیار زیادی خواهید داشت حتما سعی کنید پنل اس ام اس را انتخاب کنید که حتما تعرفه ارسال خیلی کمتری دارد. شاید در ابتدا مجبور باشید هزینه زیادی بپردازید ولی بعدا با صرفه جویی در هزینه ارسال این هزینه برخواهد گشت.

دریافت یا عدم دریافت مالیات و ارزش افزوده

خیلی از سایت ها برای پنل ها و خطوط اختصاصی و تعرفه های ارسال درصدی بعوان مالیات یا ارزش افزوده دریاف میکنند و این درصد را در جداول نمایشی تعرفه ها نشان نمیدهند! یعنی کاربر از روی جداول قیمت پنل را برای خرید انتخاب میکند ولی بعد از خرید متوجه میشود که تعرفه ارسالی که برای او درعمل درنظر گرفته اند بالاتر از تعرفه مندرج است و علت این اختلاف اعمال درصدی بعنوان مالیات است. پس شما باید بدانید که شرکت مذکور برای قیمت های مندرج درصدی با این عنوان ها اضافه خواهد کرد یا نه!

داشتن خط اختصاصی رایگان

در پنلی ارزان قیمتی که در نظر گرفته اید دقت کنید که آیا خط اختصاصی رایگان وجود دارد یا نه. بسیاری از شرکت ها پنل ها را بدون داشتن خط اختصاصی قیمتگذاری کرده اند و بعد از خرید پنل درصورت نیاز باید با صرف هزینه دیگر یک خط اختصاصی خریداری کرد! اگر هم نیازی به خط اختصاصی ندارید لااقل دقت کنید که پنل مذکور یک خط اشتراکی جهت ارسال داشته باشد.

پشتیبانی

مهمترین مقوله در خرید سامانه پیام کوتاه پشتیبانی شرکت ارائه دهنده است. آیا شرکت مذکور برای پنل ها و خدماتی که میفروشد پشتیبانی رایگان و مداوم ارائه میدهد؟ به یاد داشته باشید که سامانه پیامک هرچند رایگان بدون پشتیبانی مناسب هیچ کارایی نخواهد داشت و بعدا دچار مشکل خواهید شد.   جهت خرید پنل اس ام اس از لاین استور  کلیک کنید.