خانه / مقالات دیجیتال مارکتینگ / مقالات شبکه های اجتماعی / انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی
انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی
انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی

انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی

انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی

سلام و درود فراوان به همراهان عزیز  muads.com

در این مطلب می پردازیم به انتخاب رمز قوی برای شبکه های اجتماعی ، همراه ما باشید .

امروزه در فضاهای مجازی هکرها به راحتی می توانند رمز های ساده را هک کنند و به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کنند.

پسوردها در واقع کد های ورود ما به دنیای شخصی ما است و امروزه هکر ها به راحتی می توانند پسوردهایی آسان و نه چندان آسان را هک کنند و از اطلاعات شخصی ما سو استفاده کنند.

پسوردهای آسان مثل ۱۲۳۴۵۶ یا qwerty پسوردهایی هستند که بدون شک بسیاری از ما برای حساب های کاربری و حتی کارت های بانکی خود انتخاب می کنیم ولی آیا واقعاً پسورد هایی که ما انتخاب می کنیم دارای استاندارد های لازم هستند.

رمز و رموز امنیتی تلگرام که نمی دانید

مشکل اصلی بسیاری از پسورد ها کوتاه بودن و قابل پیش بینی بودن پسورد ها است. یکی از مشکلات اصلی پسورد ها قابل پیش بینی بودن آن ها است. پسوردها معمولاً کوتاه و در عین حال از جملات بسیار کوتاهی تشکیل شده اند.

این موضوع باعث می شود تا هر فردی به راحتی بتواند پسورد شما را حدس بزند. معمولاً بسیاری از پسوردها با کلمات پشت سرهم انتخاب می شوند که این کلمات بر روی کیبورد و یا بر روی صفحه کلید پشت سر هم هستند و کاربر به راحتی می تواند آن ها را وارد کند و نیازی نیست دست خود را بر روی کیبورد یا هر صفحه کلید دیگری تکان دهد.

هکر ها بعد از پیدا کردن هر دستگاهی ابتدا اعداد و حروفی را که به صورت پشت سرهم بر روی صفحه کلید و یا قسمت اعداد وجود دارد را انتخاب می کنند و این اعداد و یا حروف را امتحان می کنند که در بسیاری از موارد نیز گوشی هوشمند به آسانی باز می شود.

استفاده از اسکنر های اثرانگشت می تواند یکی از راه های مطمئن برای باز کردن گوشی هوشمند باشد که دیگر فردی به آسانی نمی تواند اثرانگشت شما را از روی هر شی‌ء بردارد و گوشی هوشمند شما را باز کند کاربران باهوش رمز هایی را انتخاب می کنند که از لغات و اعداد آسانی تشکیل نشده باشد.

۱۷۱۰۰۰ لغت در فرهنگ لغت انگلیسی وجود دارد که کاربران می توانند به راحتی با برهم زدن ترتیب لغت ها رمز جدیدی برای خود ایجاد کنند و از رمز های ساده و حروف پشت سر هم روی کیبورد استفاده نکنند.اما در بسیاری از موارد نیز رمز هایی که با استفاده از فرهنگ لغت انتخاب شده اند نیز به راحتی هک می شود و کاربر باید به دنبال راهی امن تر باشد.

محققان به این نتیجه رسیده اند که پسوردهای طولانی سخت تر از پسوردهای کوتاه هک می شوند و خود این راه می تواند به انتخاب پسورد ایمن به ما کمک کند. برای اثبات این جمله مثالی را بررسی می کنیم. یک پسورد ۶ کاراکتری از ۹۵ واحد محتمل تشکیل می شود که با حساب این ۹۵ واحد چیزی حدود ۳۷۵ بیلیون رمز با این ۶ کاراکتر ساخته می شود.

فریبی تبلیغاتی با عنوان هک تلگرام به همراه راه حل جلوگیری همیشگی از نفوذهای این چنینی

اگر این ۶ کاراکتر به ۱۰ کاراکتر افزایش پیدا کند ۱۴۱ تریلیون رمز با استفاده از این ۱۰ کاراکتر ساخته می شود و بدون شک با افزایش کاراکتر ها این احتمال و اعدا نیز بالاتر می رود. به همین دلیل است که بسیاری از وب سایت ها هنگام باز کردن حساب کاربری در قسمت انتخاب رمز این نکته را ذکر می کنند که رمز شما باید از حروف و اعداد تشکیل شده باشد و در غیر این صورت رمز شما پذیرفته نمی شود.

شما می توانید اعداد و حروف ساده را به عنوان رمزخود انتخاب کنید ولی با شکل جدیدی آن ها را بنویسید. فرض کنید می خواهید رمز خود را ninety بگذارید. شما می توانید به سادگی ۹۰ را تایپ کنید و یا آن را به این صورت ۹Ty بنویسید.

با این روش دیگر کسی نمی تواند رمز شما را حدس بزند. راه های زیادی برای خلق این گونه رمز ها وجود دارد فقط نیاز به کمی خلاقیت دارد.یکی از پیشنهاد هایی که در این زمینه و در انتخاب پسورد به بسیاری از کاربران می شود این است که در رمز های خود از کلمات تکراری استفاده نکنید و استفاده از اعداد و حروف تکراری باعث می شود تا رمز شما راحت تر هک شود.

بسیاری از شرکت های معتبر نظیر یاهو، ادوب در سال های گذشته دارای نشت اطلاعات وسیع بوده اند و این موضوع نشان می دهد که تنها بزرگی و نام یک شرکت نمی تواند گواه اطمینان حفاظت از اطلاعات شما باشد و شما در هر صورت در انتخاب رمز خود باید هشیار باشید.

تنها افراد معمولی نیستند که نیاز به رمز عبور های مطمئن دارند، بسیاری از وب سایت ها و بسیاری از وبلاگ ها نیز برای حفظ اطلاعات خود باید از رمز های بدون ریسک استفاده کنند.

نرم افزارهایی در زمینه ساخت رمز وجود دارند که به شما کمک می کند تا رمز هایی ایمن بسازید. یکی از مواردی که باعث هک شدن رمز شما به خصوص رمز های کارت های بانکی می شود بی احتیاطی است که افراد هنگام وارد کردن رمز عبور جلوی افراد دیگر می کنند و افراد به راحتی می توانند از روی حرکت دست های افراد رمز آن ها را حدس بزنند.

البته سیستم های احراز هویت این روزها کار را برای بسیاری از هکر ها سخت تر کرده است و با استفاده از سیستم احراز هویت دیگر هیچ فردی نمی تواند به حساب های کاربری دست پیدا کند. البته در این میان نکته ای نیز وجود دارد که سیستم های احراز هویت دارای امنیت بالایی باشند تا اطلاعات افراد مورد سو استفاده قرار نگیرد.

رمزهای عبور در هر صورت کد شخصی شما است که اجازه ورود به دنیای شخصی شما را به هر فردی می دهد، شما باید در انتخاب رمز عبور خود نکات ذکر شده را رعایت کنید تا با اطمینان خاطر اطلاعات خود را ذخیره کنید.

 

Image result for ‫چگونه یک رمز عبور ایمن برای شبکه های اجتماعی انتخاب کنیم؟‬‎

 

ساخت رمز عبور قوی

یک رمز عبور قوی متشکل از حداقل ۸ حرف یا بیشتر میباشد. که باید از حروف بزرگ و حروف کوچک در آن استفاده شود. همچنین برای افزایش ایمنی رمز عبور باید از اعداد و علامت ها نیز استفاده کنید. برای مثال به رمز عبور زیر توجه کنید:

jH9&O1f@

همانطور که میدانید رمز عبور بالا دارای مشکل خاصی میباشد. آن هم این است که برای حفظ نمودن این رمز باید سالها وقت خود را صرف کنید. ? حال چگونه باید یک رمز عبور قوی درست کنیم که در حین پیچیدگی رمز، حفظ نمودن آن هم برای ما ساده باشد. برای ساخت یک رمز عبور پیچیده قابل فهم، ابتدا باید علاقه هایمان را در نظر بگیریم. یعنی ببینیم به چه چیز خاصی علاقه مند هستیم که عموم افراد از آن بی خبر میباشند.

مثلا فرض کنیم به این شعر علاقه مند میباشیم: سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز – مرده آنست که نامش به نکویی نبرند. حال حروف اول انگلیسی این شعر را جدا کنید:

smnnnhmaknbnn

تا اینجا توانستیم یک رمز ۱۳ رقم درست که حفظ نمودن آن بسیار ساده است. اما هنوز هم نمیتوان به این رمز به عنوان یک رمز عبور قوی نگاه کرد چرا که فقط از حروف کوچک انگلیسی تشکیل شده است. و مشخصه یک رمز عبور قوی استفاده از حداقل سه نوع کاراکتر میباشد. حال بگذارید با یک تکنیک ساده این رمز را برای شما قوی تر کنم. کافیست تا حروف اول هر مصراع را بزرگ تایپ کنیم برای مثال:

SmnnnhMaknbnn

این رمز میتواند یک رمز خوب برای استفاده باشد. اما باز هم میتوان این رمز را قویتر ساخت با اضافه نمودن یک عدد یا یک علامت به اول یا آخر رمز، برای مثال:

@SmnnnhMaknbnn

حال کافیست تا یک عدد مثل عدد آخر تاریخ تولد خود را به آخر رمز اضافه کنید، تا امنیت را منفجر کنید. ?

@SmnnnhMaknbnn3

همانطور که متوجه شدید ساخت یک رمز عبور قوی و حفظ نمودن آن خیلی هم سخت نمیباشد کافیست تا از محیط خود استفاده کرده و الگو برداری درست انجام دهید. اما یک سری موارد هست که نباید از آنها در رمز عبور خود استفاده کنید. یا اگر هم استفاده نمودید باید طوری آنها را طریق دهید که حالت عمومی بودن خود را از دست داده باشند. به موارد زیر توجه کنید:

 

ویژگی های یک رمز عبور قوی:

  1. استفاده از حداقل چهار نوع کاراکتر متفاوت همانند حروف بزرگ و کوچک و عداد و علامت ها
  2. طول رمز باید حداقل ۸ حرف باشد. هر چه بیشتر از ۸ حرف باشد رمز عبور شما سخت تر قابل پیدا کردن میشود.
  3. استفاده نکردن از کلماتی که عموم مردم از آنها باخبر میباشند همانند اطلاعات شخصی شما (نام و نام خانوادگی و …)
  4. تعویض دوره ای رمز عبور. کافیست تا هر ۴ تا ۶ ماه یک رمز عبور جدید و قوی برای خود بسازید.

به پنل ممبر فالوور نوتیفیکیشن ما سری بزنید و کسب درآمد کنید

⇓ برای ثبت نام کاملا رایگان بر روی لینک زیر کلیک کنید ⇓ 

پنل ممبر فالوور نوتیفیکیشن 

برای هرگونه مشاوره با شماره های مندرج در سایت تماس و یا در قسمت دیدگاه سوالات خود را بپرسید

موفقیت از آن شماست 

 

#مجید_درویش_زاده #لاین_استور#استارتاپونه
درویش زادهDarvishzade
پنل ممبر فالوور

درباره ی تیم مدیریت محتوا

سلام به شما همراهان همیشگی ام یو ادز همانطور که می دانید اولویت اصلی ما درک کامل نیازهای شما است. ام یو ادز بهترین راهکار را برای موفقیت شما در شبکه‌های اجتماعی از جمله خرید ممبر تلگرام انجام می دهد. کار ما پس از انجام سفارش شما تمام نمی‌شود، بلکه پس از اتمام کار برای ارائه آموزش‌های تکمیلی و مشاوره‌های رایگان با شما همراه خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی

«در روزگار آلودگی» به ایران هم رسید

«در روزگار آلودگی» به ایران هم رسید

همزمان با انتشار در ۱۳ کشور جهان   کتاب «در روزگار آلودگی» به ایران هم …

یک دیدگاه

  1. با تشکر از مطلب مفید شما ??
    ✔️ دقیقا همینطوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.